| AndreiTrifan a întrebat:

as vrea sa mi fac un sistem de gaming(doar pentru gaming)si as vrea niste sfaturi in legătură cu aceasta configuratie https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3088994/
As vrea sa stiu daca își merita banii si daca poate duce toate titlurile apărute pana in momentu de fata(Gta 5, dead by daylight,cs go, far cry 4, far cry primal, etc)pe detalii high si very high in 1080p!
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonim9114562123 a răspuns:

Da, sincer mi se pare foarte bine gandit sistemul. Totusi ti-as sugera sa iti cumperi alta placa video, are 2GB memorie si fata de celalalte componente care sunt foarte performante placa video nu prea tine pasul. Ai putea sa iti cumperi un GTX GeForce 1060 care este mai scump dar isi merita banii. Si eu am tot o memorie de 8GB si sunt foarte multumit, dar un IT-ist mi-a sugerat sa mai cumpar una de macar 4GB, ca sa nu am un singur slot ocupat. Sper ca am putut fi de folos, succes!

1 răspuns:
| AndreiTrifan explică (pentru Anonim9114562123):

Multumesc mult, chiar imi este de folos sfaturile tale!