| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU!

As vrea sa stiu cum sa setez rezolutia la 1920x1080, cand dau la setari imi zice ca rezolutia 1280x1024 e recomandata, dar am placa video AMD Radeon 6450 HD 2Gb DDR3 si zice ca suporta mai mult si am monitor Lenovo Thinkvision si e plasma nu stiu cati inchi are dar arata ca un patrat si am nevoie de rezolutie la unele jocuri cum ar fi Warframe : la el de exemplu cand intru nu mi se vede toate planetele ca lumea sau pe LoL mapa nu mi se vede intreg ..am vazut la ceilalti ca au mai mult loc de vazut adica se vede mai mare in jur...
Va rog, ajutati-ma!
Sau daca nu, inseamna ca asa e rezolutia...

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Degeaba iti setezi 1920x1080 ca o sa-ti mearga greu cu acea placa video slaba. Mai bine incerci 1280x720 sau 1366x768 ca au acelasi format.

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Pentru jocuri ai nevoie de o placa video buna, cea pe care o ai tu nu te ajuta cu nimic. Cumpara-ti o placa video undeva pe la 1500 - 2000 lei si vei putea juca si la o rezolutie mare.

| CPAElites a răspuns:

"Lol,voi n-ati mai scapat de taranismul de a spune plasma la orice lcd tv?

Trecand peste faptul ca nici nu mai exista TV-uri cu plasma... toate sunt LCD sau LED. plasma nu era deloc ok pentru TV. (Ghost images, consum mare de curent, degajare mare de caldura, unele aveau si coolere)
"
Ba omule monitoru ala nu suporta rezolutii mai mari de 1280x1024!