| saster a întrebat:

azi o sa va invat cum sa va spargeti parola la pc, pentru ca ieri am bagat parola pe pc si am scris-o gresit si asa ca nu mai puteam sa intru pe pc.
instructiunu :

aprinzi PC, cand apare ca incarca windows, dai restart
apoi iti apare sa selectezi din 4, alegi "STAFE MOD" (primul sau al 2lea)
dai click pe Administrator (daca apare, daca nu ceilalti pasi sunt inutili)
astepti sa iti incarce si iti intra in windows.
dai >STARTCONTROL >PANELUSER >ACCOUNTSCHANGE >ACCOUNTname(unde name este numele >calculatorului)REMOVE >PASSWORD si mai dai odata REMOVE PASSWORD
dupa care apesi butonul de restart si totul revine la normal

frumos nu?

7 răspunsuri:
| ionutVUVUZELA a răspuns:

Sau si mai simplu scoti biosu 30 de secunde si il pui la loc si asa se reseteaza toate setarile.pentru cine nu stie biosu arata ca o moneda de 10 bani doar ca e mai mare

| τøṉïģhτɾøсќlïќεṃε a răspuns:

Ms frate m-ai ajutat am parolat unul dintre pcuri de cateva luni ca am bagat ca prostu o parola si nu mai stiam care era

| τøṉïģhτɾøсќlïќεṃε a răspuns:

Si a da tampitu care zice ca nu merge ii trag un glont in cap

| τøṉïģhτɾøсќlïќεṃε a răspuns:

Unleashead sau cum era mah nul mai corecta tu cai bine a zis

| unleashed68 a răspuns:

Scz frate, dar te corectez la o chestie: ca sa intrati in safemode, inainte sa apara sigla windows a se incarca dati click de multe ori pe F8 happy atat, oricum mersi pentru sfat fratewinking

| unleashed68 a răspuns:

Aproro, ionutVUVUZELA, ala ce spui tu nu e biosul, aceea este bateria CMOS care tine datele salvate in bios happy Si nu va merge nici daca scoti Bios-ul pentru ca parola este salvata pe Hard-Disk, degeaba scoti biosul sau bateriawinking

| saster explică:

Scuze ca nu sunt scrise bine alea cu start control etc pentru ca TPU nu acc asta. forma corecta este :start, control panel, user account, change an account, si dati pe numele calculatorului dvs, remove password si ultimu pass revome password