| adicristian15 a întrebat:

Cand deschid orce Metin2 mereu imi da eroare aasta:http://tinypic.com/view.php?pic=n700lv&s=8#.VDrcuBZek4k si nu stiu ce sa mai fac ma puteti ajuta? Va rog din inima!
P.S. :Am incercat treaba cu Trubleshoot compatibility si tot nu mere ce sa fac ca nu inteleg exista vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Problema aceasta este de compatibilitatea systemului tau de operare.

1 Mai intai ca sa mearga un joc gen 3D gen Metin2.
Trebuie sa ai Instalat Driverele La zi, Drivarul la Placa Video.
Recomand sa instalezi Driver Booster sa iti updatezi toate alea la zi pentru o functionare a calculatorului si performantei cu 446%.
http://www.iobit.com/driver-booster.php

2 Ai incercat cu Run as Administrator!
Daca Nu Merge cu Run as Administrator, dai click dreapta pe Metin2 (Icoana), proprieties, compatibility si apoi alege un Win7 sau XP si dai Ok.
PS:Trebuie sa te duci pe Compatibility Mode si sa Bifezi (Run this Program in compatibility mode for) si alegi tipul de system mentionat un pic mai sus.

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

PS:Dupa ce ai dat Trublshoot Compatiblity iti apare ceva gen Test the Program trebuia sa dai Click pe acela ca sa iti apara Metin2 altfel degeaba.