| neacsu1flo a întrebat:

Care din placile video sunt mai bune NVIDIA GeForce GT 540M sau ATI Radeon HD 6630M in general, si pentru jocuri raspuns urgent va rogg!

Răspuns Câştigător
| Jorah a răspuns:

In general Nvidia sunt mai bune pentru jocuri, dar e naspa cu 540 M o sa iti mearga jocurile "decalat"
un Nvidia Ge Force GT "4500" mi se pare ca am.

Daca vrei sa vezi ce jocuri iti merg si ce nu, scrie la google cyri, dai pe prima, si alegeti un joc din lista, asteapta sa analizeze Computeru, dupa care vezi cum iti ie placa, daca accepta jocu, ce defecte are, etc.

P:S : Nvidia, sunt in general pentru jocurile cu grafica mai mare, daca vrei pentru Cs, metin (etc) din astea mici merge si ATI ( ati e o placa destul de buna )