| ALEXgabryel a întrebat:

Care spuneti ca este mai bun dintre DOTA 2 si LOL? De ce? (argumentele celel mai bune funda)

Răspuns Câştigător
| MiculAjutor a răspuns:

Fiind jucator de ambele jocuri cred ca pot sa iti dau un respuns pertinent.
LOL este un MOBA mai simplist decat Dota, jucandu-l si copii de 8-9 ani care uneori se descurca de nivel mediu in joc.
Dota 2 este tot un MOBA, dar mai complicat cu mai multa strategie, in care nu multi reuresc sa fac vreun kill daca sunt incepatori.
Asadar, poti sa joci lol(te descuri) daca ai jucat dota 2 inainte, dar daca ai jucat lol si incerci dota o sa iti fie foarte greu chair si cu booti.

La intrebarea "Care spuneti ca este mai bun dintre DOTA 2 si LOL?'' eu as respunde dota 2 fiindca mi se pare mai greu.