| ali17 a întrebat:

ce e ala microsoft.net famework? cum pot sa mi-l iau costa bani?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Microsoft.NET Framework este un framework pentru softurile de pe sistemele de operare Windows. Cuprinde o librarie si multe limbaje de programare, care permite interoperabilitatea (fiecare limbaj permite folosirea codului scris in alt limbaj).
Adesea, unele programe necesita aceste librarii instalate inainte ca programele sa poata fi utilizate.Programul nu costa bani si se descarca de pe site-ul oficial Microsoft in functie de sistemul tau de operare.
Pentru windows 7 uite aici http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=17851
Bafta!