| adsdgfhjjkl a întrebat:

Ce jocuri sa iau pe laptop cu Intel® Core™ i5-5200U 2.7 ghz, nVidia GeForce GT 940M 2GB, 1 TB memorie si 4 GB ram, arma III sau ark survival evolved si cat de bine mi-ar merge? Multumesc anticipat! P.S: DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| xByte a răspuns:

Ambele ar merge extrem de prost, fiindca acel i5 si acel 940m sunt extrem de slabe, iar pe deasupra te mai limiteaza si acei 4gb ram. Daca te gandesti sa cumperi arma 3 sau ark survival evolved, parerea mea este ca mai bine nu cumperi nici unul dintre ele, fiind o pierdere de bani aruncata pe hardware-ul tau actual.

| OnlyDga a răspuns:

Arma 3. Mult mai smecher. Grafica mult mai buna.O sa iti mearga bine spre foarte bine undeva pe la medium-high.