| Bogdan_Vijulie_1997 a întrebat:

Ce placa video se intelege mai bine cu procesorul meu(Intel Pentium D945 dual core), as vrea sa alegeti dintr-e urmatoarele placi video Nvidia GT 210 1gb, 64bit,GDDR3 sau Ati Radeon HD 5450 1gb, 64 bit, GDDR3?

Răspuns Câştigător
| spaghetty a răspuns:

Ambele sunt slabe.Cauta una cu 128 biti.Conteaza sa se intelega cu placa ta de baza nu cu procesorul

6 răspunsuri:
| geo675 a răspuns:

Placile alese de tine is foarte slabe, eu spun sa mai strangi putin cureaua si sa cumperi un SaphireRadeonHd7770 ghz ed, o placa foarte buna pentru jocuri si care costa putin peste 500 de lei. Daca nu poti face efortul, ai mai ieftin Hd6670 care este destul de ok si el in jocuri pe rezolutii reduse.

| JustRoBo a răspuns:

Iti sugere Ati radeon pentru jocuri deoarece am si eu si sunt multumit(dar o folosesc pentru jocuri)

| andrey007st a răspuns:

Bune de aruncat alea...ia un gtx 650 de la nVIDIA sau sapphire radeon 7770 big grin bafta

| Bogdan_Vijulie_1997 explică:

Ok mersii la toti, o sa dau funda celui mai bun raspuns

| Bogdan_Vijulie_1997 explică:

Bugetul este de 250 ron, cu acesti bani ar merita sa cumpar Nvidia Geforce GT220?(1gb ram, 128bit, GDDR3)

| luciantimofte99 a răspuns:

Ba sincer sa iti spun tot ce ai acolo mai bine le arunci ca nu is bune de nimic eu iti recomand o place video mult mai buna decat astea la un loc Sapphire HD6870