| FlorinBlondu a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu si eu urmatoarele raspunsuri pentru intrebarile melebig grin
1. Am un calc cu spec-urile: 4gb ram ddr2, video ati radeon 2400 Pro, procesor Amd athlon 64 x2 dual core 4800+, as vrea sa stiu daca as schimba piese din el, de exp sa pun Gigabyte Ati Radeon HD 5450, 1024MB, GDDR3, 64bit, sau un procesor nou Procesor AMD Athlon II X2 250 Dual Core, 3000 MHz, as dori sa stiu daca trebuie sa fac vreo schimbare la pc, adica ma refer daca trebuie sa schimb placa de baza

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PAi placa de baza nu trebuie schimbata, dar recomand sa nu iei radeon hd 5450, mai strange bani si ia alta mai buna

| pkpdionut a răspuns:

Placa de baza nu cred ca trebuie schimbata iar ram si procesorul sunt destul de bune. Doar placa video ar trebui schimbata. Iar la procesor depinde ce socket ai la placa de baza

| LosSantos12 a răspuns:

Daca placa ta de baza are suport PCI-Express x16 sau x8 o sa poti sa o schimbi daca nu are trebuie sa o schimbi chiar acum.

Iti recomand un program cu care poti vedea absolut tot ce ai in unitate.http://cpuz.joydownload.com/&c=123? gclid=CI_qj8GX57cCFci23godHC4AJw

| FlorinBlondu explică:

Este MSI model 59N6PGM2-V2 (mersi-7309),CHIPSET NVidia, Link width x16 si max supported x16, bine ar cam trebuii sa o schimb pentru ca vreau un mainboard care sa suporte si ddr3

| FlorinBlondu explică:

As vrea sa stiu daca placa asta video merge fara a schimba ceva in calculator
Placa video Gigabyte nVidia GeForce GT630, 1GB, GDDR3, DVI, HDMI, PCI-E