| PaIn08 a întrebat:

Ce windows ar fi mai bun pentru jocuri daca am placa video ATI Radeon HD 5570, Windows 7 Ultimate sau Windows XP? Va multumesc si

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ATI Radeon HD 5470. Mi-au mers Bulletstorm, Far Cry 3, seria Crysis, Syndicate, Most Wanted 2012 mai slab, Metro 2033, Prototype la rezolutii bune, nu maxime si alte jocuri noi. Ar trebui sa-ti mearga si tie.

| PaIn08 explică (pentru anonim_4396):

Da dar mie toate jocurile mi se blocheaza esti din cauza la placa video sau de la windows? Deci mie imi merge doar Counter Strike 1.6 in afara nu merge nici un joc! Daca ma puteti ajuta va astept raspunsul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PaIn08):

Scrie specificatiile pc-ului.

| PaIn08 explică (pentru anonim_4396):

Poi am Windows 7 Ultimate 32-bit, Procesor Intel(R) Pentium(R) CPU G620 2.60GHz (2CPUs), Memorie 4096RAM si Placa video ATI Radeon HD 5570

| anonim_4396 a răspuns (pentru PaIn08):

Aproape ca mine, tot 4 RAM am. O sa-ti mearga si jocurile care vor mai aparea la vara si le astept si eu :X dar la rezolutie medie sau mica.

| PaIn08 explică (pentru anonim_4396):

1280 x 1024 (3d-bit) (75Hz) Dar mie nu imi merge nici un joc, mi se blocheaza toate jocurile si nu stiu ce trebuie sa ii fac ca sa mearga jocurile. Daca ma poti ajuta da-mi un raspuns sau da-mi add messy_mihay98. Astept raspunsul tau!

| anonim_4396 a răspuns (pentru PaIn08):

Verifica-ti driver-ul pentru placa video, cand instalezi un joc, la multe te intreaba daca vrei sa instalezi si DirectX... sunt mai multe, instaleaza-le si pe alea. Sper ca stii faza cu crack-ul, la unele te poate baga in joc dar te scoate imediat chiar daca n-ai facut faza cu crack-ul. Scrie ce erori iti da, cauta-le pe google.com, scrii denumirile erorilor si vei gasi o rezolvare, nu cred ca mai apuc sa-ti scriu ca trebuie sa-mi stearga contul.

| PaIn08 explică (pentru anonim_4396):

Da dar la toate jocurile dau sa se instaleze si DirecX dar zice tot timpu Instalation field! ca eu am DirecX 11 si nu merg jocurile si de aia am zis ca daca ma puteti ajuta sa imi schimb DirectX-ul sau sa fac ceva cu calculatorul ca sa mearga

8 răspunsuri:
| thebiggesttroll a răspuns:

7 daca vrei sa joci ultimele jocuri