| anonim_4396 a întrebat:

ce windows sa imi instalez pe un laptop Intel dual core 2. 1ghz 1gb ram placa video 128 sa imi mearga bine

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite cerintele de sistem pentru Windows 7:
Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64).
1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți).
Spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți).
Deci, merge. Cam incet dar merge.
Daca vrei poti sa pui Windows XP si-ti va merge mai usor.

1 răspuns:
| Adytzzuy a răspuns:

XP ar fi cel mai bun pentru ca 7 sau 8 sunt prea mari pentru 1 gb ram j celelente sunt praf deci XP si-ti va merge ca uns!