| vreaumult a întrebat:

Salut TPU cine se pricepe sa faca un server de metin cu mc sa ma contacteze si sa-mi lase adresa de mess aici vreau sa-mi faca serveru cu mc ii dau GM si apoi il hostez

4 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nimeni nu o sa te ajute sa faci un server de Metin2 (mai ales nimeni pe gratis, chiar daca le dai GM puteau sa faca servaru la ei in PC).

2 Ca sa faci un server de Metin2 sa conecteze playeri trebuie sa ai macar minimul de system:
-512Mb placa video
-2 Gb Ram
-2.0 Ghz

3 Trebuie sa ai urmatoarele programe:
-VirtualBox sau Virtualpc2007
-Serverfiles
-Clientul
-Xampp
-Homapage
-Navicat
-Filezila
-Portmap

Daca l-ai hostat ai nevoie doar de cateva programe:
-Putty
-Navicat
-Filezila sau winscp

4 Sa stii sa editez servarul la fel si clientul (daca faci un client cu mc si sa-l hostezi nu cred ca o sa ai mai multi de 10-30 de playeri in acel joc garantez acest lucru).
Serverele cu Mc, Hamachi, buguri nu o sa ai deloc player.

5 Nu uita cand hostezi un server trebuie sa stii ce alegi (Server Dedicat sau VPS).

6 Nu uita sa dai funda celui mai bun raspuns care te-a ajuta sau sa stii anumite lucruri.

| vreaumult explică (pentru DragomirMihail2020):

Apropo am mai avut server de metin hostat stiu ce programe trebuie tot tot am 6 gb ram placa video 1gb 3, 8ghz stiu totul dar nu stiu cum sa fac pe mc pentru ca n-am mai facut nicio data. Si eu zic ca ma va ajuta cineva daca ii dau GM pe un server hostat.

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru vreaumult):

1 Daca stii totul stii si despre mc (serverle de astea cu Mc sunt pentru incepatori).
2 Un server de Metin2 daca il hostez ti-am zis playeri nu prea o sa ai, iar daca o sa ai playeri o sa fie 20% cu hack (ca este cu MC doar). Clientul cu mc nu este protejat.
3 Nu o sa gasesti pe cineva care sa te ajute sa hostezi servarul.Ca 80% de pe TPU nu stiu cum sa faca un server de Metin2.Iar restul nu o fac gratis (crezi ca daca le dai GM asta inseamna ca le-ai platit munca depusa?).

4 Iar daca nu stiai cand hostezi un server se face prin 2 metode:
-Servarul sa fie de la Host.
-Servarul sa fie al Tau.

| vreaumult explică (pentru DragomirMihail2020):

Doamnee nu mai pot de ras. Ba fratica tu nu intelegi eu vreau sa probez server files pe mc sa vad ce buguri si cum reactioneaza si dupa hostez server files deci fa fi la fel ca toate o sa aiba protectie si tot ce in pl mea nu intelegi