| Florinbigl a întrebat:

cine știe dacă merge GTA 5 pe un laptop HP cu 8GB pe RAM procesor Intel Core i5 5200u placa video Intel HD Graphics 5500. Eu unul cred ca nu merge din cazul plăcii video acum voi știți mai bine. Mulțumesc pentru răspuns!

Răspuns Câştigător
| Lupu_Rafael_1981 a răspuns:

Da poti pune placa la laptop sau ceva asemanator.Iti trebuie versiunea, placi pentru laptop. Daca sti pe cineva care se ocupa cu calculatoare in orasul tau sau cauta pe net in orasul tau cine se ocupa cu astea. Funda pls

6 răspunsuri:
| Stefancalin1997 a răspuns:

Iti merge, dai pe rezolutie la 800x600 si direct x9, o sa ai undeva pe la 30-35 fps poate in unele zone chiar si 40, oricum la 30 de fps e parfum, e jucabil.

| Lupu_Rafael_1981 a răspuns:

Nu nu merge.Placa video trebuie sa fie undeva pe la 600 lei iti recomand placa video GIGABYTE GeForce GTX 750 Ti OC WindForce 2X 2GB DDR5 128-bit

| Florinbigl explică (pentru Lupu_Rafael_1981):

Păi și referitor la placă pot să pun acesta placă la laptop?

| DavidoffUser a răspuns (pentru Florinbigl):

Nu te lua dupa Rafael ca nu merge sa pui placi video in laptop, mai ales placi pentru desktop. Singurelele componente pe care le poti schimba, sunt ramii si hardul.

| Johny_George_1997 a răspuns (pentru Lupu_Rafael_1981):

Frate cum pui tu placa video la laptop imi explici? doar daca nu pui placa video in exterior care te ajunge undeva la 300-400 euro dar nu merita...+ca placile de la pc/calculator nu se potriesc cu cele de laptop.

| Lupu_Rafael_1981 a răspuns (pentru Johny_George_1997):

Poti schimba placa video de la laptop dar iti trebuie versiunea pentru laptop.

| Lupu_Rafael_1981 a răspuns (pentru Florinbigl):

Da poti pune placa la laptop sau ceva asemanator.Iti trebuie versiunea, placi pentru laptop. Daca sti pe cineva care se ocupa cu calculatoare in orasul tau sau cauta pe net in orasul tau cine se ocupa cu astea. Funda pls