| Acaikus a întrebat:

Cred ca majoritatea stiti de jocul Assassin's Creed 3 Da stiu ca aparut de 3 saptamani dar cam de atunci ma chinui sa aflu de ce nu-mi merge. Pur si simplu intru in el imi apare chestia aia cu "Insipred by historical moments..." asa si apoi se blocheaza si trebuie sa intru in Task Manager sa-l inchid. Nu stiu ce poate avea ceva idei?
Ah configuratia PC-ului este aceasta : Intel Core i7, Quad-Core 2, 3 Ghz; RAM 8 GB; Placa video : nVidia GeForce GT 640M de 2GB.

2 răspunsuri:
| David2001 a răspuns:

Ai calculatorul foarte bun dupa cerinte, dar poate ai loat jocul "spart" adica a fost "furat" si pus acolo cu cativa virusi, hackuri sau poate nu este original. Funda?

| Florian0515 a răspuns:

Incearca urmatorii pasi:
1.Panou de Control>Hardware si sunete>Nvidia control panel>Manage 3D settings>Program settings alegi Assassin's Creed 3 si la punctul 2 da-i pe integrated graphics
2.Panou de control>Sistem si securitate>Firewall>Se permite unui program sau unei caracteristici...>si stergi tot ce are legatura cu Assassin's Creed 3
Eu asa am facut su mi-a mers pana la sequence 3, poate tu ai mai mult noroc.
Mult Succes!