| DaRKiserY a întrebat:

crede ti ca aceasta placa video are nevoie de o sursa de 300w?

http://www.stasonline.ro/......T630LHD41F

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Nu neaparat, eu am folosit o placa video asemanatoare pe o sursa de 240w. depinde si de cat consuma celelalte componente. placa video consuma 65W, la procesor consumul depinde de care model e. astea 2 sunt principalele consumatoare de putere, harddisk-ul consuma vreo 8W.
dar pentru a nu intampina probleme, e bine sa ai macar o sursa de 300W, altfel pot aparea riscuri in care sursa sa se arda si impreuna cu ea sa arda si alte componente.

1 răspuns:
| M1hai a răspuns:

Ca sa iti mearga pc-ul bine iti trebuie o sursa de 450 w