| AlexStefan1 a întrebat:

Salut TPU! Cum imi fac cont de games for widows-live pe internet? Cum fac la CODE? Imi da el un cod sau eu trebuie sa-l creez cand imi fac cont?

2 răspunsuri:
| Alex1997fun a răspuns:

Nu trebuie să ai X-box(este o aberaţie)

Când intri într-un joc "Games for Windows-live"(gen Dead Rising 2) îţi trebuie acel CODE ca să-ţi poţi salva.Codul îl primeşti doar cumpărând jocul! Dacă nu ai cumpărat jocul, nu ai cum să ai codul pentru joc.
Contul ţi-l faci după ce intri într-un joc "Windows-Live". Dacă nu ai codul, îţi arată undeva "Create a offline profile"(sau ceva de genu).Tu dai pe ăla şi te lasă să te joci.Singura problemă este că nu te lasă să foloseşti muliplayer-ul(online-ul jocului). Dacă vrei multiplayer, trebuie să cumperi jocul

Sper că te-am ajutat!

| R4V3N a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai X-Box. Funda?