| MajorKing a întrebat:

cum pot optimiza telefonul să îmi mearga mai bine când mă joc (Huawei p9 lite 2017) nu contează dacă trebuie root p.s chestia cu administrator nu merge sa închid toate aplicațiile

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Probabil știi că root-area duce la pierderea garanției. Într-un alt mod, dezinstalează aplicații pe care nu le folosești, dezactivează update-urile automate de la toate aplicațiile, deconectează rețeaua (wifi sau date mobile) dacă te joci local (fără net)