| Stefan23k23 a întrebat:

Salut TPU,cum pot sa joc cs go fara placa video,am grafici integrate dar imi spune ca imi trebuie graphic card,sau daca stiti cum pot instala cs go non steam, multumesc.

Răspuns Câştigător
| EusebiuPWN a răspuns:

Hm, incerca sa mai cauti metode de a pacali efectiv jocul, sa creada ca de fapt ai placa video, daca nu functioneaza, ramane sa cumperi o placa video. Ai o configuratie frumoasa acolo, iti recomand sa strangi ceva banuti si sa-ti cumperi cel putin un gtx 1050. O sa te poti juca majoritatea jocurilor pe setari high/medium.

2 răspunsuri:
| EusebiuPWN a răspuns:

Te poti juca, insa depinde ce procesor ai, CSGO pune accept mai mult pe puterea de procesare, insa chiar si asa cel mai probabil o sa ai aproximativ 30 de fps-uri si drop frame-uri. Cel mai bine strangi niste bani si il cumperi chiar tu de pe g2a, il gasesti mai ieftin. Daca il gasesti non steam, am impresia ca te poti juca doar cu botii.

| Stefan23k23 explică (pentru EusebiuPWN):

Il am cumparat... nu am placa video, procesor i3 - 4130 3.6 ghz, 8 gb ram

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Stefan23k23):

Hm, incerca sa mai cauti metode de a pacali efectiv jocul, sa creada ca de fapt ai placa video, daca nu functioneaza, ramane sa cumperi o placa video. Ai o configuratie frumoasa acolo, iti recomand sa strangi ceva banuti si sa-ti cumperi cel putin un gtx 1050. O sa te poti juca majoritatea jocurilor pe setari high/medium.