| ucvfcsb a întrebat:

Daca am la calculator 1, 5 Gb rami si placa video de 2GB plus procesor Intel 3.00 pot juca jocuri gen fifa 2012, 2013? (daca mai stiti si alte jocuri care sa se incadreze performantelor calculatorului meu, va rog sa le scrieti)
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Depinde ce model e acea placa video de 2gb. si ceva rami in plus nu ar fi rau deloc.

| slayer112 a răspuns:

Da merge, dar nu la rezolutie mare :d...indicat ar fi sa iti adaugi o placa RAM de 2 GB si ai face 3.5 GB. Dar si asa merg multe jocuri de acest gen
Alte jocuri ar mai fi :
Gta 4 / san andreas
call of duty 1.2. black ops.
prototype
pes 2010-2011
etc.
Sper ca te-am ajutat big grin