| dan26 a întrebat:

Daca am o placa de baza Gigabyte GA-970-Gaming, Socket AM3+ si un procesor AMD FX X4 4320, 4000MHz, 4MB, socket AM3+ si o placa video SAPPHIRE Radeon™ R7 240, 4GB DDR3, 128-bit, bulk toate 3 sunt compatibile?

Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Toate cele 3 componente sunt compatibile intre ele.
2 Procesorul inca mai rezista la anumite jocuri inca mai poate.Dar acea placa video ar trage tot sistemul in jos sa zicem ce vrei sa joci GTA V la o rezolutie 1280x720 totul pe Low ai putea juca cu un Fps oarecum decent.
Marea majoritate a jocurilor le poti juca dar foarte foarte greu placa deja este depasita si nu mai face fata jocurilor deloc.

Zic sa mai pui ceva banuti deoparte si sa ei macar:
Placa video ASUS Radeon R7 360 OC 2GB DDR5
Macar un GDDR5 bun sa poti juca decent fara sa faci multe sacrifici cu detalii si rezolutii.

PS:Infara de asta sa ei o placa care sa mai tina si urmatorii 2-5 ani zic si eu.
Cumperi o placa si trebuie sa o schimbi si la anul ca nu mai face fata la nimica?

1 răspuns:
| KIibrDM a răspuns:

Da, toate sunt compatibile, dar fa o decizie mai desteapta si ia o placa video cu tip de memorie GDDR5 si BUS de 128 bit.