| LuciWv a întrebat:

(Dau funda + un cont premium MC cui ma ajuta)
Cum pot schimba veriunea la minecraft dupa Luncherul premium,nu apare nici unde,stiu ca merge dupa versiunea cracked, dar cand o deschid apare doar logoul pe ecran dupa nu mai apare nimic(De cateva zile asta)
Sunt blocat pe 1, 7, 10 si as vrea sa intru pe 1.8
Cum pot schimba versiune dupa Luncherul Premium, sau cum pot rezolva sa apara minecraftul normal, cel la care merge sa sachimbi versiunea! - Apare doar logoul MINECRAFT pe ecran si dupa nu apare nimic
- Dati un link de download
DAU FUNDA! + un cont premium daca vrea cel ce ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| TiberiuFasole a răspuns:

De data asta, la cel premium este in coltul din stanga, jos. La "Edit Profile", care este langa "New Profile". Acolo in "Edit Profile" e "Use Version" si acolo e ca la minecraft cracked.

Uite cum schimbi versiunea:
Stergi minecraft-ul acesta si pui cel de pe minecraft.net, simplu nu?
Si uite cum sa rezolvi ultima problema:
Uneori nici daca stergi si pui la loc minecraft-ul nu merge, doar cumva poti rezolva:
Pui minecraft-ul( launcher-ul de start) pe Desktop, dupa care stergi folder-ul tau de minecraft, tot( apropo, daca ai un resourcepack sau o harta poti sa o salvezi) deci sterge. minecraft si dupa intra in cel de pe Desktop si se va face alt folder de minecraft si va merge iar.
P.S. Poate sa nu mearga uneori, dar candva tot trebuie sa mearga, de cele mai multe ori mie mi se intampla din prima.

3 răspunsuri:
| KiLLinGTPU a răspuns:

Uite aici link de la installer pentru launcher Team Xtreme, un launcher foarte bun cu update-uri la ora, daca ar aparea acum minecraft 1.9, in cel mult o ora va fi si pe acest launcher. http://www.mediafire.com/......xtreme.rar

| LuciWv explică (pentru KiLLinGTPU):

Site-ul este blocat sad

| Iares_Cezar_1994 a răspuns:

Trebuie sa iti redownloadezi windowsul