| IonIX a întrebat:

de cand am reinstalat windows 7 internetul merge numai prin usb, cum sa faca sa meara iar prin cablu de retea? fiindca eu pe usb descarsc cu 250kb/300kb si pe cablu de retea cu 1.1mb.am modem hawei smartax mt882 de la romtelecom.dau FundaFOLOSITOR

3 răspunsuri:
| TrAcEEEEE a răspuns:

Pai pff 1.Nu ai cablu de retea uh ai modem si eu am modem dar nu descarc asa de greu descarc mult mai repede cu 2.3 mb. 2. Daca vrei sa iti descarci din nou cu 1.1mb nu ai decat sa te duci la sediul lor si sa iti schimbi abonamentu de la modem la cablu si atunci o sa descarci cu viteza dorita tongue

Sper ca te-am ajutat funda?

| IonIX explică (pentru TrAcEEEEE):

Nu intelegi ce vreau sa zic, am cablu simplu dela ca si la telefon fix, si daca il bag pe ala nu se aprinde indicatorul lan.am incercat la configurare acolo la 192.168.1.1(100)si merge doar pe routing, daca il dau pe bridge(cum trebuie) se face verde adsl-link si numai merge

| TrAcEEEEE a răspuns:

Aaff pai e de la ei trebuie sa le ceri lor viteza de 3g+ ca sa iti meargawinking