| sebastian999999999 a întrebat:

de ce am lag la fifa 2007-2008, am vazut ca pe net scrie ca cerintele minime sunt 25 mb ram etc. eu am 2gb ram procesor AMD Athlon dual core 2.10 Ghz placa video nVidia Gforce 6150 Le de 256 mb, windows xp sp 3 )recent instalat) si trebuie sa joc cu grafica joasa rau de tot PS am placa video integrata. Dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Zacase a răspuns:

Salut!
Iti spun de acum ca pe acel sistem nu poti face deloc fata la jocuri, chiar si vechi... In primul rand procesorul e chiar vechi. AMD are de obicei frecvente mari, dar ele nu sunt cviar reale, un procesor ca al tau, chiar daca cica are 2, 1, eu l-as estima pe la 1.7. Iti zice asta unu care toata viata lui a folosit AMD-uri.
Apoi, placa integrata inseamna....ca n-ai placa mai exact, integratele sunt bune doar de yt, nici chiar gaming in browser...
Nici ramu nu r stralucitor, 2gb ddr2 sunt chiar antici, iar sa pui inca 2 costa vreo 3-4 milioane...
Aveam un pc mai bun ca al tau, ceva athlon 3GHz, 4gb ram, asta mai demult, jucam cod 1 si 2 in pnm... Bucura-te ca-ti merge pe low.

| sebastian999999999 explică (pentru Zacase):

Rezolva ceva daca schimb placa video? Ma gandesc la o placa video de 1gb, apropo unitatea este de aceea micuta, si are slotul de la placa video mic, poti da un site exact si cu placa care ar trebuia sa o iau? Care crezi tu ca este buna, te rog frumos

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

25 mb?
"am placa video integrata"...asta e pentru belit ochii pe net, nu pentru jocuri!

| sebastian999999999 explică (pentru K0sti):

Sa schimb placa video?

| sebastian999999999 explică (pentru K0sti):

Ajuta daca schimb placa video?

| K0sti a răspuns (pentru sebastian999999999):

Ajuta, dar nu cine stie ce! Schimba calculatorul mai bine!