| Star5cream a întrebat:

Salut TPU. De ce atunci cand de exemplu Sunt pe un joc de pe Monitorul 1 si pe Monitoriul 2 vreau sa pun o piesa pe YouTube si ma scoate din Full Screen ul jocului de pe Monitorul 1 stie cineva de ce?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

E normal, se datoreaza focusului pe browser.
Faptul ca vezi imagine pe 2 monitoare deodata (pe unul jocul si pe al doilea altceva), nu inseamna ca le si poti controla pe ambele in acelasi timp.
Solutia e sa rulezi jocul in mod Windowed.

Schimbatul si alesul unei melodii nu e posibil, dar daca doresti sa dai Plya/Stop, ar trebui sa poti face asta cu un StreamDeck.

Daca nu ai un StreamDeck, ai putea incerca cu un telefon sau o tableta mai veche, exista aplicatii

pentru Android: SIM Dashboard
Macro Deck

sau pentru iPhone: STREAM DECK MOBILE

| StoicAnalysis a răspuns:

Ai de facut niste setari pentru asta. Cauta pe yt sau pe google tutoriale.