| MaStErShOt a întrebat:

de ceva timp cand deschid un joc, mi se face ecranul albasatru la windows, acolo scrie niste lucruri pe care nu am timp sa le citesc si se inchide pc-ul, windows-ul este XP si este instalat recent (2 -3 saptamana ), nu am umblat la registry sau la altceva, antivirus folosesc Avast...care ar putea fi rezolvarea? Funda + vot!

2 răspunsuri:
| BDoruAndrei a răspuns:

Depinde ce joc deschizi! Dacă îți face asa la mai multe jocuri este problemă de windows sau de PC!

| MaStErShOt explică:

Nu la toate face, de exemplu la Metin2 si la WOW face, la CS sau Fifa nu face