| Lor3nz0 a întrebat:

de ceva vreme se tot zvoneste ca ar exista un exploit pentru jocul online w.a.r.t.u.n.e cel de pe m.i.n.i.c.l.i.p, trebuie sa platesti pentru vip si chestii de genul acesta, ma intrebam daca cunoaste cineva anumite metode sa pot sa imi adaug bani(gold) balens (bani virtuali pentru a cumpara iteme), ar mai fi vouchers(acelasi lucru bani virtuali care ii castigi in joc) ma poate ajuta cineva? am vizitat x y z site-uri dar toate sunt cu survey si nici un program nu functioneaza toti au security key pentru acele programe si faci la survey de iti vine rau. ca in sfarsit sa descoperi ca nu functioneaza absolut nici unul. De ce cred ca exista metoda hack/exploit, in guild la noi este un jucator care face lucruri inexplicabile ba chiar mai mult a recunoscut ca stie si face acest lucru isi adauga bani,balens, etc! Astept un raspuns multumesc!
era sa uit, jocul in mare parte este server-side, respectivul spunea ca face ceva cu linux/perl si ca modifica x y z cod, nu stiu exact la ce se referea, am incercat cu scanmem dar nu ma pricep. iar cu cheat-engine nu am reusit nimic.

2 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Aiurea. Abia se gaseste pe net un exploit functionabil pentru cs, si tu vrei pentru un joc de care nu a auzit nimeni? + ca e un site de copii ala.

Poti cere un perl, nu stiu acum de unde il iei, dar jocurile free de pe net sunt cele mai vulnerabile la exploituri.

| Lor3nz0 explică (pentru Jorah):

Nu gasesti exploit pentru cs?

www.raiz0.org - tipu respectiv este roman, a descoperit multe metode cum sa se infiltreze pe servere, are exploit care te face admin pe orice server vrei, chiar si serverul unde joc de cativa ani si l-am considerat stabil securizat etc. apar mesaje cu server hacked by raiz0.org :) deci de la silent aim si alte prostii sunt destule exploituri pentru cs!

in afara de wall, aim, norecoil, nospread ce vrei mai mult?

oricum cs 1.6 numai are multa viata cei de la valve platesc persoane si tot odata divulga secrete cum sa faca probleme versiunii 1.6 ca sa treaca toti pe cs : global!