| 0XAnonimusX0 a întrebat:

Salut TPU,de curand am intampinat o problema,ideea e in felul urmator, atunci can pornesc un joc am 60 fps, dupa 2 minute am 14-15 fps,apoi isi revine la normal si se tot repeta, care e problema?

6 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Ba sincer e cam ciudat, aci sunt cateva variante ca sa rezolvi problema
1. ce PC ai, daca ai un PC slab e si normal!
2.Cati watts are sursa ta?
3.intra in task manager si vezi daca este ceva 100%
4.PC-ul tau are praf?
5. Ultimul lucru, decat in jocul asta iti face asa? Ai mai incercat si alte jocuri sa vezi daca se mai intaplma sa iti scada fps-urile brusc

| AlexDFY a răspuns:

Pc slab, asta e problema.

| 0XAnonimusX0 explică (pentru AlexDFY):

Am 8 gb ram
placa:gtx 960m 4 gb
pricesor:i5

| AlexDFY a răspuns (pentru 0XAnonimusX0):

Si ti se pare bun? e 2017, nu ma ajuta cu nimic daca zici procesor i5, spune generatia, oricum e un laptop.

| ovidiu123432 a răspuns:

Incearca sa nu tii multe lucruri deschise si nu vei mai avea Frame-Dropuri (sau cum se scrie)

| MrCat a răspuns:

Buna,este foarte posibil sa nu ai calculatorul destul de bun.Eu iti recomand sa cauti pe internet cerintele jocului respectiv iar apoi sa vezi specificatiile la PC(https://www.systemrequirementslab.com/cyri ) apasa Can I run it?