| Turiga27 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un controler de xbox one si a inceput sa nu mai mearga RB-ul.
Daca stiti cum sa rezolv aceasta problema va rog sa imi scrieti.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Fals. Atata timp cat e in perioada de garantie sunt obligatii sa il primeasca daca apare un defect care nu e din vina ta. Daca constata ca RB nu mai merge pentu ca l-ai dat pe jos atunci da, nu sunt obligati sa il repare. Dar nu cred ca ai aruncat cu el pe podea sau pereti.

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi la magazin cu bonul si le zici sa il schimbe. Ar trebui sa ai garantie.

| Turiga27 explică (pentru Wr3nch):

Am citit pe site o recenzie in care zice ca nu il pot duce la garantie

| Wr3nch a răspuns (pentru Turiga27):

Fals. Atata timp cat e in perioada de garantie sunt obligatii sa il primeasca daca apare un defect care nu e din vina ta. Daca constata ca RB nu mai merge pentu ca l-ai dat pe jos atunci da, nu sunt obligati sa il repare. Dar nu cred ca ai aruncat cu el pe podea sau pereti.