| Poe a întrebat:

Deci, am si eu o problema cu messu, vreau sa intru pe mess si imi zice ca nu am net, dar mie jos la Network imi arata ca am net, si daca vreau sa intru pe google imi arata http:// taiat...a, si am dat un Troubleshoot la internet si imi zice ca am o problema cu DNS, cum rezolv, plz, help me!

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Probabil ca este o problema cu providerul tau de net....suna la ei si raporteaza-le problema!
De asemenea fa o scanare antivirus pentru tot sistemul... daca ai prea multi spyware se poate sa iti dea erori de genul acesta!

| Poe explică (pentru Apache):

Am scanat pc, si o sa ma duc la ei si o sa le spun
da faza e ca nu imi face de azi asa, imi face de acum 2 zile, si abia ieri a mers sa intru si eu pe mess, ca normal, acum stau pe mess de la googlesad

| Apache a răspuns (pentru Poe):

Fa un un update la messenger
Si fa un test si pe www.speedtest.net
daca viteza e mica atunci poate fi semn ca problema e de la provider *de unde si problema dns *
Dar mai intai instaleaza o noua versiune de mess.
Ideea este ca yahoo messenger se bazeaza pe setarile internet explorer* care sunt standard *
Daca s-au schimbat cumva... poate sa iti dea eroare!

| Poe explică (pentru Apache):

Am ultimul yahoo : 11.5

| Apache a răspuns (pentru Poe):

Atunci cel mai probabil este de la provider... discuta cu ei

| Mitzzăăă a răspuns:

Este o eroare de la ei. Si eu am patit dar dupa cateva ore mi-a revenit messengerul happy.