| R1pstar a întrebat:

deci leptopul meu este un Lenovo ideapad g502s si eu pe el ma joc league of legends si nu cine stie ce jocuri dar am niste probleme cu el cu rami am liberi doar 3 si am multe freezuri la calculator dar si la jocuri si cand pornesc gen jocuri si vreau sa ascult muzica pe Youtube chromul imi face foarte mult lag ce imbunatatiri as putea sa ii aduc in afara de rami? si ar ajuta rami? as putea sa mai adaug? sau are doar 1 slot? orice imbunatatire daca sunteti siguri de ia este bine venita aveti mai jos datele calculatorului
Ps dau funda celor mai multe imbunatatiri care sunt sigure pentru ca o sa le verific inainte sa cumpar
Model Procesor: AMD A8-Series A8-4500M
Procesor: AMD Trinity
Frecventa procesor (GHz): 1.9 GHz
Frecventa turbo procesor (GHz): 2.8 GHz
Dimensiune Cache procesor (KB): 2 x 2 MB
Tehnologie de fabricatie (nm): 32 nm
Putere consumata (W): 35 W
HDD & RAM Capacitate HDD: 1TB
Tip unitate stocare: HDD
Numar HDD: 1
Interfata HDD: SATA
Viteza de rotatie (rpm): 5400 RPM
Memorie standard: 4GB
Memorie standard producator: 4GB
Module Memorie: 1 x 4GB
Tip RAM: DDR3 1600MHz
Sloturi memorie: 2
Display & Video Chipset video: AMD Radeon HD 8570M
Memorie video ram: 2GB
Rezolutie optima: 1366 x 768
Diagonala LCD: 15.6
Tip display: HD LED
Reproducere culori (milioane): 16.7
Comunicatii Wireless 802.11b/g/n
Bluetooth: Bluetooth 4.0
Retea: 10/100 Mbps
Modem: Nu
Porturi USB 2.0: 1
HDMI: 1
VGA: 1
RJ45: 1
DC-in: 1
USB 3.0: 2 x USB 3.0
Multimedia Unitati citire/scriere: DVD+/-RW
Audio: Difuzoare Stereo incorporate
Camera: HD webcam + Mic
Card reader: Da
Porturi Combo: 1 x Combo audio (casti + microfon)
Alimentare Baterie: 4 celule 41WHr
Altele Sistem de operare: Fara sistem
Tastatura numerica: Da
Dimensiuni (W x D x H mm): 380x260x26mm
Greutate (Kg): 2.4Kg
Caracteristici speciale: Tastatura izolata
Altele: AC Adapter 65W
Culoare: Negru

Răspuns Câştigător
| barbutxxx a răspuns:

Niste rami ar fi perfect de obicei laptopurile au 2 sloturi unu usor accesibil in spate si unul greu accesibil find asezat sub tastatura. Si un procesor ar fi perfect vad ca merge schimbat adica suporta un procesor mai mare, acum depinde de buget. La RAM sa fi putin atent si la fecventa ca degeaba ai 2 placute de 4 daca frecventa lor este de 4400 si procesorul poate fi incolucit cu un i3 - i4. Cel mai bine te informezi despre preturi si compatibilitate la un service.