| numelemeu134 a întrebat:

As vrea sa-mi iau un laptop, ce parere aveti de acesta?

CARACTERISTICI
Procesor
Model Procesor: Intel® Core™ i7-4720HQ Processor
Platforma Procesor: Haswell
Procesor: Intel Core i7
Frecventa procesor (GHz): 2.6 GHz
Frecventa turbo procesor (GHz): 3.6 GHz
Dimensiune Cache procesor (KB): 6 MB
Tehnologie de fabricatie (nm): 22 nm
Putere consumata (W): 47 W
HDD & RAM
Capacitate HDD: 1TB
Tip unitate stocare: HDD
Numar HDD: 1
Interfata HDD: SATA
Viteza de rotatie (rpm): 7200 RPM
Memorie standard: 4GB
Memorie standard producator: 4 GB
Module Memorie: 1 x 4GB
Tip RAM: DDR3 1600 MHz
Sloturi memorie: 1
Display & Video
Chipset video: nVidia GeForce GTX950M
Intel® HD Graphics 4600
Memorie video ram: 2GB
Rezolutie optima: 1366 x 768
Diagonala LCD: 15.6
Tip display: HD LED Backlight Glare
Reproducere culori (milioane): 16.7 mil
Touchscreen: Fara Touchscreen
Comunicatii
Wireless 802.11 b/g/n
Bluetooth: Bluetooth 4.0
Retea: LAN 10/100/1000 Mbps
Modem: Nu
Porturi
USB 2.0: 1
HDMI: 1
VGA: 1
RJ45: 1
DC-in: Port DC-in pentru Incarcator
USB 3.0: 2 x USB 3.0
Multimedia
Unitati citire/scriere: DVD-RW
Audio: Boxe stereo
HD Audio
Sonic Master
Camera: HD webcam+mic
Card reader: SD
Porturi
Combo: 1 x combo audio+mic
Alimentare
Baterie: Li-Ion 4 celule

3 răspunsuri:
| DryIce a răspuns:

La ce pret? Probabil iti vine greu sa crezi dar placa video gtx 950m e slaba comparativ cu 770m (care 770m e de fapt 670mx da oc mai mare) uite: http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-950M-vs-GeForce-GTX-770M,eu zic ca acest laptop valoreaza maxim 5000 lei la ce componente are, desi procesoru cpu e destul de bunicel. Sincer de cand am ssd nici nu ma mai uit la hdd ca 1tb oricat ar avea nu se compara cu ssd care e glont.

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/laptopuri-reducere.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| FlorinBulgaru a răspuns:

E bun, dar prețul care ar fi? Laptop-urile de genul sunt usturătoare, dacă vrei un laptop bun trebuie ales cu grijă, trebuie să știi la ce vrei să-l folosești, programator sau gamer. Pentru un gamer adevărat recomand un GTX 750+, Intel i3/i5/i7, 1TB, windows 7/10. Însă dacă preferi să fi programator recomand un windows 8/8.1, cu cel puțin 4GB ram, ai nevoie de buget și pentru programe, ele fiind premium. Dacă bugetul tău nu prinde cerințele, poți încerca cele second-hand, trăim în România, nu trebuie să ne fie rușine, am un site care te ajută dacă vrei să nu arunci mulți bani, uite un site: https://www.it-sh.ro/sh/laptop-second-hand/, dar dacă dispui de un buget măricel, spun să iei un laptop nou-nouț, să știi că tu ai pus mâna pe el și etc, recomand PC Garage, laptop recomandat de pe acest site: http://www.pcgarage.ro/......00-black/, ALTEX sau MEDIA GALAXY, poți da tu search pe site www.altex.ro. Recomand să-ți faci un PC din piese, la prețul de 1. 700lei îți faci un PC și pentru 2017 cu specificațiile medii pentru jocurile cu cerințe pretențioase din acest an. Sper că te-am ajutat, noroc!