| RecKinul a întrebat:

Doresc să postez pe YouTube un filmuleț cu tot cu subtitrare dar nu știu nici un program (în Windows) care să integreze subtitrarea in video la film.

4 răspunsuri:
| IMihaitza a răspuns:

Pai windows nu iti da atatea aplicatii free exista editoare dar costa bani. Pe Youtube poti posta cu subtitrare numai daca o scrii tu sa in alte cazuri, filmuletul sa aiba subtitrare in formatul subtitratde Youtube adica
,, numele filmuletului''.sub

| RecKinul explică (pentru IMihaitza):

Am fișierul de forma subtitrare.sub dar vreau să fac în așa fel încât să se vadă filmulețul subtitrat și pe smartphone cu Android. Se poate dacă încarc pe YouTube amândouă fișiere, adică cel video și cel de subtitrare?

| IMihaitza a răspuns (pentru RecKinul):

Trebuie ca fisierul de subtitdare si videoul sa fie intr-un fisier amandoua, sa Youtube ar yrebui sa aiba acolo la incarcare video si optiunea adauga subtitrari unde poti baga tu un fisier de tip.sub

| RecKinul explică (pentru IMihaitza):

Am găsit. YouTube îmi dă posibilitatea să introduc suptitrari la filme.