| LiffisBiffis a întrebat:

Imi puteti recomanda un calculator bun si ieftin (daca se poate sub 3000 lei) care sa ruleze fortnite in măcar 60 fps? As dori sa îmi dați si link-ul de la pc-ul pe care mi-l recomandati

2 răspunsuri:
| Dobrinx a răspuns:

Am gasit aici ceva, sper sa te ajute.
Este low buged acest pc, insa prin teste si review-uri vad ca este apreciat foarte mult.

https://www.emag.ro/......D5DSC3MBM/

GTA V, setari Medium, ~ 80 fps.

Atentie, nu are windows 10 deci trebuie sa iti cumperi si un windows.

Cred ca la banii astia merita. ai 8GB ram ddr4. frecventa urca pana la 4. 20GHz.

Este un best buy.

| marinaru777 a răspuns:

Https://m.emag.ro/......DV3572MBM/
Daca tot vrei sa cumperi un super pc...procesor 12mb cache, 64gb poti pune pe placa de baza, 6GB in video ...ai cam tot ce trebuie la asta.