| Nistor_Alex_1993 a întrebat:

Salut.TPU. Imi puteti spune si mie cum fac pe samp sa fiu politist? Please nice

2 răspunsuri:
| tavy06 a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa ai level minim 5 sau 10 ( depinde de server), in al doilea rand trebuie sa faci cerere pe forum sau roaga pe vreun admin sau vreun politist de pe server poate te face el politist insa tu trebuie sa cunosti comenzile pentru politisti( sa pui catuse, sa dai amenda etc. ). Bafta!

| CRz_Blooxd_SteFan_1999 a răspuns:

Pai in primul' rand trebuia sa zici ce fel de server e GodFather, Stunt, RPG. Dar iti voi spune pentru toate : Pentru Godfather si RPG pe multe dintre servere trebuie :
-level 7 minimum
-experienta de politai ( sa cunosti amenzi, circulatie, reguli)
-si sa fii nemilos ( ex: nu il arestez pe ala ca imi ie prieten si dupa se supara pe mine ). nu nu trebuie sa faci asa, daca are w, 1, 2, 3 te duci dupa el daca nu nu...

Pentru Stunt :
/setskin or /skinchange sau chiar /skin si scrii id-u la skin, iar pe acestea le gasesti scriind pe google : Skins id Sa:MP, si cu asta basta.