| rivaldo900 a întrebat:

imi puteti spune si mie un joc pe calculator unul interesant si mai realistic

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Realistic si interesant mi se pare Driver San Francisco (e un joc cu masini,grafica este una reusita cand vine vorba despre modele, lasand pietonii deoparte, ai marci cunoscute, masinile se botesc destul de realistic, etc.)

Mi-a mai placut Mafia 2 (un joc de actiune, un fel de GTA IV de prin anii 1960, foarte reusit,grafica beton, masini vechi, clasice mai bine spus, lupte reale, accidente realistice, etc.)

De asemenea si The GodFather 2 si Saints Row The Third sunt cam la fel cu Mafia 2 deci tot de actiune cu tot felul de surprize placute.

Jocuri realistice sunt de obicei jocurile Simulator.
De exemplu:

-Jocurile cu diferite sporturi:
Rugby Challenge (rugby), Maddeon 08 (fotbal american), PES 2012 (fotbal), Virtual Tennis 4 (tenis de camp), NBA 2K11 (baschet), NHL 09 (hockey) si multe altele.

Bafta!

1 răspuns:
| kaz3 a răspuns:

Drakensang,mount&sworlds,saints row, gta 4