| suntperfect a întrebat:

in legatura cu jocul fifa 15, am vazut ca jocul va fi next gen ca si pe xbox one si ps 4, am vazut si cerintele jocului si sunt foarte mari. Cineva care este informat in legatura cu jocul asta, ar putea sa imi spuna si mie daca imi va merge fifa 15 macar pe medium cu rezolutia de 1366x768 (rezoluta maxima a laptopului) cu macar 30FPS,sau macar cu o rezolutie mai mica, pe laptopul asta :
I7 4500u 1.8 ghz @ 3 ghz
8 gb ram ddr3
HD8750m 2gb ddr5 128 biti
HDD 1 tb
Minimum Required Specifications:

OS: Windows V/7/8/8.1 -64-bit
CPU: Intel Q6600 Core2 Quad @ 2. 4Ghz
RAM: 4GB
Hard Drive Space Required: 15.0 GB
Minimum Supported Video Cards: ATI Radeon HD 5770, NVIDIA GTX 650
DirectX: 11.0

Recommended Specifications:

OS: Windows V/7/8/8.1 -64-bit
CPU: Intel i5-2550K @ 3. 4Ghz
RAM: 8GB
Hard Drive Space Required: 15.0 GB
Supported Video Cards: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460
DirectX: 11.0
Dau funda!

1 răspuns:
| KLiNK a răspuns:

Ba...e o prostie cu cerintele astea de sistem. Eu am jucat fifa 11 pe un pentium 4 de 1.6 ghz, 512 mb ram, si o placa video de 128 de mb pe 64 de bit. Cerintele la jocurile de fotbal fifa, cat si pes nu o sa fie mari deoarece ce naiba sa redea placa video? Un teren de fotbal bine texturat si jucatori la fel de bine texturati. Cerintele astea sunt asa de forma. Stai linistit ca iti merge.