| Wanted2 a întrebat:

Intrbare pentru jucatori de World of Tanks:Ce tanc premim de tier 7-8 de maxim 7500 gold este mai bun pentru a face bani rapid?

2 răspunsuri:
| mickeyMT a răspuns:

La 7500 gold iti iei tanc mediu. Eu unul iti recomand tancuri de tier 8 pentru facut credite rapid (cam toate fac la fel de mult). E cea mai buna solutie. Daca te descurci cat-de-cat la joc si faci in medie 1500-2000 dmg pe meci si ai si cont premium activ, vei scoate profit net de 40-50-60k constant per victorie. Aici ai optiuni precum Super Pershing, STA-2, FV4202 si M4A1 Rev.
Ca sa poti sa alegi trebuie sa stii cam ce stil de joc ai tu. Spre exemplu SuperPershing, la ce spaced armor are poti sa il joci mai mult ca un tanc greu atunci cand esti top tier.
In schimb un tanc precum STA-2 sau Panther 8, 8 nu il poti juca la fel pentru ca grosimea efectiva a blindajului nu iti permite. Aici poti aborda o tactica de flancare impreuna cu alte medium-uri si folosesti RoF-ul mare al tancului si viteza buna de deplasare. Depinde de stilul tau de joc.
Inainte sa iti iei ceva recomand sa te uiti la review-uri pe net despre tancul respectiv si sa vezi mai in detaliu cam ce poate si cat poate, in ce situati e cel mai puternic, pentru ca daca pur si simplu iti iei tancul respectiv fara sa te intereseze ce si cum despre el garantat o sa ai probleme in stilul de joc iar profitul nu va fi unul prea mare.

| Ciubanezu a răspuns:

Iti recomand sa iti iei un tanc de tier mic, de obicei luptele dureaza putin, nu se joaca tactic la tier1-3 chiar si 4. Daca iti iei un tier 7-8 si stai in lupta 20 minute nu faci mare chestie, eu am un tier 2 premium(nu stiu exact cum ii spune. l-au dat ei de craciun acum 2 ani parca) si bag in 20 minute undeva la 6/7 meciuri. si banii se cunosc. (Este adevarat ca la tier mic nu iti iei suma extraordinara pe batalie. dar raport timp-bani. recomand un tier mic.). Dar daca totusi vrei neaparat un tier mai mare... I-ati ceva care iti place tie si stii ca poti face multe cu el intr-o lupta.