| NuStiuCeNumePun3456 a întrebat:

Salut TPU!

Intrebarea asta e mai mult pentru jucatorii 'ROBLOX'
adica ce-i care se pricep la coding (sa creeze mapii)
si care sunt priceputi, si as vrea sa stiu si eu cum ati inceput sa invatati despre coding (sa creezi mapii) pe 'ROBLOX'

Si niste sfaturi cum sa ne dezvoltam cand vine vorba de coding.

Bineinteles ca dau si funda;=)

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Nu am mai jucat Roblox de ani de zile, tin minte cand eram copil ca ma pricepeam cat de cat sa fac mape, dar nu erau prea vizitate, am invatat atunci prima oara dupa tutoriale pe net, gasesti tutoriale pe Youtube despre cum sa faci mape pe Roblox la nivel de incepator mai intai, apoi cand ti-ai intrat in mana poti sa te documentezi mai mult ca sa te perfectionezi sa poti face mape mai bune.