| mihaitzanikca1999 a întrebat:

joc metin2 global, sunt ninja lame, ce bonus sa bag in iteme, in caz ca nu stiti e doar pe bonusuri 1-5, fara 6-7, ajutati-ma va rog... multumesc.

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Anti saman dragon ( buffer)
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, dex, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURAtongueV, rezistenta magie, sansă de a reflecta atacul corporal, viteza farmecului, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: dex, semi-om, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal,
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta magie, patrunzatoare.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare clopot.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sansa la necunostinta, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, aparare evantai, aparare clopot, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare evantai, aparare clopot, semi-om, viteza de miscare.
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.

Anti saman vindecare (healer)

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, dex, semi-om. (pietre: anti saman, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare evantai. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
ARMURA: PV, rezistenta magie, rezistenta la foc, aparare fulger, aparare clopot. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: dex, semi-om, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal.
BRATARA: PV, rezistenta fulger, rezistenta magie, patrunzatoare, semi-om.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare clopot.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare, aparare evantai.
PAPUCI: PV, critica, sansa la necunostinta, aparare clopot, aparare evantai.
CERCEI: aparare clopot, aparare evantai, semi-om.
COIF: sansa la otravire, semi-om, rezistenta fulger, rezistenta magie.

Anti ninja lama

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, dex, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare magie, aparare pumnal, viteza farmecului. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, dex, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal, imun la otravire.
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, aparare pumnal, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare pumnal, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare pumnal, semi-om, rezistenta la otrava.
COIF: sansa de otravire, rezistenta la magie, semi-om.

Anti ninja arc

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, dex, semi-om. (pietre: anti ninja, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansă de a reflecta atacul corporal, rezistenta la sageti, aparare magie. (pietre: vitalitate, eschiva si pitularii)
SCUT: imun la necunostinta, dex, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om,
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om, rezistenta la foc.
COLIER: PV, sansa la necunostinta, critica, patrunzatoare.
PAPUCI: PV, rezistenta la sageti, sansa de a evita atacul cu sageti, critica, sansa la necunostinta.
CERCEI: semi-om, rezistenta la otrava, viteza de miscare.
COIF: regenerare pv, sansa de a evita atacul cu sageti, rezistenta la magie, semi-om.

ANTI SURA BM
ARMA: critica, patrunzatoare, sansa de otravire, dex, semi-om. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la foc, rezistenta la magie, sansa de a reflecta atacul corporal,. (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, dex, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal,
BRATARA: semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, PV, sansa la lovituri patrunzatoare.
COLIER: aparare sabie, critica, patrunzatoare, PV, sansa la necunostinta.
PAPUCI: aparare sabie, critica, PV, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, semi-om.
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti sura AM

ARMA: patrunzatoare, critica, dex, semi-om,. (pietre: anti sura, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: sabie, PV, rezistenta la magie, la foc, sansa de a reflecta atacul corporal (pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: semi-om, dex, sansa de a reflecta atacul corporal, sansa de a bloca atacul corporal.
BRATARA: PV, semi-om, rezistenta la magie, rezistenta la foc, lovituri patrunzatoare.
COLIER: PV, aparare sabie, patrunzatoare, sansa la necunostinta, critica.
PAPUCI: PV, aparare sabie, critica, sansa la necunostinta
CERCEI: aparare sabie, semi-om
COIF: sansa la otravire, rezistenta magie, rezistenta foc, semi-om.

Anti war corp si mental

ARMA: critica, patrunzatoare, sansa la otravire, dex, semi-om. (pietre: anti razboinic, fatala si patrunzatoare)
ARMURA: PV, sansa de a reflecta atacul corporal, aparare sabie, aparare doua maini, rezistenta la magie.(pietre: vitalitate, eschiva si grabei)
SCUT: dex, imun la necunostinta, sansa de a bloca atacul corporal, sansa de a reflecta atacul corporal, semi-om
BRATARA: PV, patrunzatoare, aparare magie, semi-om.
COLIER: PV, critica, patrunzatoare, sabie, doua maini.
PAPUCI: PV, critica, sabie, doua maini, sansa la necunostinta.
CERCEI: aparare sabie, doua maini, semi-om
COIF: sansa de otravire, rezistenta magie, semi-om.

3 răspunsuri:
| alynutzu20 a răspuns:

Pt pvm:semi,crit, pătrundere, hh si animale
pvp:sageti, lame, 2maini, sabie HP

| ZMR97 a răspuns:

Bun. Îţi voi da fiecare itm.
Brăţară:Bs1:3k Pv
Bs2: 15 rez magie
bs3: 15 semi om
Bs4: 15 pătrundere
Al 5-lea bonus diavol sau foc.
Al 6-lea bonus: 5 rez war
Al 7-lea bonus:5 rez ninja

Koif: 15 magie, 15hh, 15 foc, 20 regenerare HP. al 5-lea bonus şi 6-7 la fel ca la brăţară.

Pantofi: 3k pv 15 sabie, 15 pumnal, 15 2 măini al 5-lea bonus clopot, săgeţi sau evantai(cum vrei tu)6-7 rez war şi ninja.
Colier la fel ca Pantofii. Armură la fel, doar că 6-7 o să punem l 6-7 rez sura şi saman. Facem în aşa fel încât să fie 4 itm rez war ninja, 4 itm sura saman.
Armă: 15 str, 15 pătruundere, 15 critikă, 15 semi om al 5-ea bonu s cum vrei tu. 6-7 rez sura, saman.â
Scut: Imun la necunoştiinţă, Str 15, 15 semi om şi în rest ce vrei tu sau ce cade. 6-7 sura şi saman.
Cercei: 15 sabie, 15 pumnal, 15 2 mâini, 15 săgeţi sau ev-clopot şi al 5-lea bonus sura saman. Ăsta e universalul.
Sper că o să fie bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZMR97):

La ninja se pune DEX + SEMI-OM ( astea sunt cele mai importante). Apoi pui critica /patrunzătoare/farmec. A spus că nu există 6/7. E suficient să pui câteva apărări.