| anonymus005249 a întrebat:

Lasati-mi, va rog, idei de farse de facut in Minecraft cuiva, pe multiplayer. Lasati cat de multe puteți sau știți. Mulțumesc!
DAU FUNDĂ

2 răspunsuri:
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

1.Poti sa te duci la o piscina de lava când va duceți la minat, și ii spui ca ai găsit diamante într-un loc, și ii spui sa își dea tp la tine. Tu tot ce trebuie sa faci e sa stai fix la marginea "malului" de la piscina de lava, și când își da teleport la tine tu va trebui sa stai cumva mai in spate decât el, și sa îl împingi în lava.

2.Ai putea sa faci o capcana cu TNT și sa ii explodez casa.

| kb9 a răspuns:

Simplu, mi-as da potiune de invizibilitate, m-as duce cat de sus pot, as da "victimei" spawn acolo, dupa as sapa o groapa de 10x10 sub spawn.