| FlorinToXiC a întrebat:

m-am apucat recent de metin2, am lvl 20 pe Saman si nu stiu ce taram sa caut sa pot face level mai usor si sa imi pice iteme mai bune.Si cum fac sa am pet(animal).Dau funda daca imi raspundeti la una dintre intrebari.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare regat faci nivel la fel de usor. Totusi, unele regate sunt mai nepopulate decat celelalte deci ai sanse mai mari sa gasesti un loc liber. Cel mai populat regat e (de obicei) albastru, dupa care rosu si, in final, galben. Acum ca ti-ai creat deja caracterul nu mai poti schimba regatul decat cu un item din itemshop (daca joci pe un metin oficial, gen ro). Ca sa faci rost de pet ori cumperi/dropezi un ou de pet (pica la sefi, sansa nu e de 100%), ori cumperi (daca mai e oferta) din itemshop o cutie cu pui din care ai sansa destul de mare sa iti pice un pet (in general mai bun decat cel din ou). Vezi ca samanul nu e foarte bun pentru un cont principal, cel mai bun e war (warriorul, razboinicul) si sura. Samanul e folosit in general pentru buff (ai 3 magii pe care le poti folosi pe un alt caracter si, pentru cateva minute, o sa aiba diferite bonusuri gen sansa de lovitura critica mai mare). Itemele pica la fel de bine (mai bine spus rau) in orice loc. Totusi, ca sa ai sansa mai mare sa iti pice ceva trebuie sa bati monstri de nivelul tau (cand dai click dreapta, cred, pe ei iti arata nivelul lor).
A, si daca prin taram de refereai la harta, cel mai bine e sa te duci in map2 si sa bati amazoance sau si alti monstri daca rezisti. Map2-ul e un punct albastru pe harta (apasa m) - asta daca esti in map1, harta in care te-a spawnat initial- si poti trece prin el direct, fara sa mai dai click pe un npc.

1 răspuns:
| Raven999 a răspuns:

Stiu ca raspunsul meu n-are legatura cu intrebarea, dar am mare nevoie sa va faceti cont aici http://www.transformice.com/? id=52919884 si sa faceti 10 branze, nici mai mult nici mai putin. Multumesc anticipat. * btw, raspunsul are legatura cu categoria*.