| Furti a întrebat:

M-am uitat pe net dupa o placa video buna calitativ dar nici foarte costisitoare si am gasit asta http://www.emag.ro/......EL17DBBBM/ recenzile facute acolo pareau a fi foarte ingaduitoare si totusi ca sa ma asigur vreau sa va intreb daca placa poate rula jocurile care sunt mai noi ca battlefield 3 sau medal of honor warfighter. Daca da vreau sa va mai intreb daca este compatbila cu placa mea de baza http://www.emag.ro/......EW2V3BBBM/ eu unul cred ca este avand in vedere ca sunt ambele de la Asus, si ca tot intreb pe placa mea de baza spune ca accepta numai memorie DDR2 se referea doar la memoria Ram,nu? Adica nu are nicio treaba cu faptul ca placa video are memorie DDR3, nu-i asa?

Răspuns Câştigător
| fabilescu a răspuns:

S-ar putea sa nu mearga.intr-adevar ddr se refera la rami, nu la placa video, dar problema e alta.placa video are pci-ex 2.1, iar placa de baza suporta 2.0. uite aici acelasi model al placii pe care ai ales-o
http://www.pcgarage.ro/placi-video/sapphire/radeon-hd6570-2gb-ddr3-128-bit/
sau aici
http://www.pcgarage.ro/......w-profile/

| Furti explică (pentru fabilescu):

Nu am mai comandat niciodata de acolo, au servici bune? adica vine comanda repede sau marfa nu e deteriorata? oricum ai funda de la minewinking

| fabilescu a răspuns (pentru Furti):

Eu sunt multumit de ei.am comandat de multe ori si niciodata nu a durat mai mult de 30 de minute de la trimiterea comenzii fara sa fiu contactat telefonic pentru confirmare.marfa e noua, nu e resigilata sau alte chestii. daca dai comanda maine dimineata ai sanse ca pana la ora 17 sa ai produsul acasa.baftawinking

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Acea placa video nu e destinata jocurilor, dar cred ca merge rulat bf3 pe setari grafice low. Iar in legatura cu placa de baza, nu conteaza ca are slot Pci-Express 2.0, va suporta fara probleme o placa video cu Pci-Express 2.1 deoarece sloturile sunt compatibile cu versiunile anterioare. Si ramii de la placa de baza nu au nici o treaba cu cei de la placa video, poti avea linistit si ddr1 pe placa de baza ca va merge pusa o placa video cu ddr5.