| catamafia1 a întrebat:

mi-am instalat windows 8 si am descarcat un metin cand intru in el imi da eroarea :Microsoft c++ runtime library dati-mi si mie un site de unde sa-l descarc sau ceva de genu ce sa fac plz sau funda

3 răspunsuri:
| mickeyMT a răspuns:

Windows 8 este o platforma noua, si prin urmare jocu' nu e optimizat. Deci ai urmatoarele solutii(ambele SE INCLUD):
1. Instalezi ultimele update-uri(Framework, Visual C++, etc)
SI
2.Jocul o sa-l rulezi in Compatibility Mode:
Click dreapta pe executabil >> Properties >> Selectezi tabul "Compatibility Mode" >> Bifezi casuta "Run this program in compatibility mode" >> Selectezi Windows 7 sau Windows XP SP3 >> apply.
Succes

| catamafia1 explică (pentru mickeyMT):

Nu poti sa-mi dai un link de unde sa le iau plz

| mickeyMT a răspuns (pentru catamafia1):

Update-urile se fac cu windows update. Daca, cauti o sa gasesti. Revin...