| Alex_Eddy_1995 a întrebat:

mi-am luat minecraft pe Laptop.Laptopul are Windows 8 iar cand intru in minecraft apare updating launcher iar apoi se inchide.Cum fac sa mearga? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Happinessssss a răspuns:

Si eu am windows 8, am obserbat ca unele aplicatii/jocuri nu merg. Ai nevoie de un program special. chatterbox

| Alex_Eddy_1995 explică (pentru Happinessssss):

Pai si stii cum se numeste? Dau funda...

4 răspunsuri:
| 하나 a răspuns:

Intra la Properties -> Compatibility -> 'Run this program in compatibility mode for: Windows 7', incearca asa.

| Alex_Eddy_1995 explică (pentru 하나):

Properties de la minecraft? Dau click dreapta si pe propiets?

| Alex_Eddy_1995 explică (pentru 하나):

Nu merge...