| Altair23 a întrebat:

mi-am luat un calculator nou si mia-m luat si eu worms reloaded dar imi merge sacadat, ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns sau ce trebuie sa fac? Dau funda pentru cel mai sigur si eficient raspunsbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Ar fi culmea ca pe orice PC nou il cumperi in ziua de azi sa nu iti ruleze Worms. Daca nu e problema cu actualizarea drive-relor incearca sa iti instalezi ultimul directx (preferabil ultima versiune de directx 9, 10 cere mai multe resurse).In general, la orice aplicatie grafica care merge sacadat sau in reluare este vorba de incompatibilitatea aplicatiei cu directx-ul instalat. Dupa aceea actualizarea drivere-lor s.a.m.d

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Fa si tu un dram de bine si zi-ne exact ce configuratie are calculatorul respectiv...

| PanaceuUniversal a răspuns:

Ai ultimile drivere de placa video?
Daca nu stii sau nu esti sigur, verifica ce placa video ai, si descarca ultimile drivere pentru placa si sistemul tau de operare.

Nvidia Drivers: http://goo.gl/W1KXu
ATI Drivers: http://goo.gl/FfUVF

| Altair23 explică (pentru PanaceuUniversal):

Nvidia Geforce4 am eu

| Altair23 explică:

Mersi pentru răspunsuri, de şi mă temeam să nu facă la fel şi celelalte jocuri, cred că doar cele de la Team17 merg aşa, oricum mersi pentru răspunsuri

| alecs245 a răspuns:

Salut,incearca sa upgradezi (actualizezi) driverele la placa video le vei gasi pe site-ul producatorului placii