| AlexAdrian921 a întrebat:

Mi-am reinstalat windowsul si nu imi mai merge minecraftul. Inainte imi mergea dar acum nu imi mai merge. Acum am wondows 8 inainte 7 poate din cauza asta dar nu prea cred cred ca din cauza la java. Eu mi-am downloadat java si tot nu imi merge. Imi puteti da si un link de la java special pentru minecraft si o explicatie?

2 răspunsuri:
| AndreiTN a răspuns:

Https://java.com/en/download/ Eu de aici l-am luat si mi-a mers! Bafta!

| Neagu_Catalin_1999 a răspuns:

Salut Alex!
la mine aceeasi problema era!
https://www.java.com/ru/download/win8.jsp?locale=ru
stergi minecraftul din mapa %appdata% sau de acolo de unde l-ai instalat tu, apoi instalezi java, dupa aceea iti trimite cineva sau iti downloadezi de pe internet minecraft si il instalezi. mie asa mi-a mers! Succes!