| Davyd_Stan_1995 a întrebat:

mi-am schimbat decurand windowsul la laptop cu windows 7 si daca vreau sa joc un joc imi da o eroare, de exemplu la Gta Vc imi da eroarea aceasta "Grand Theft Auto vc cannot find enough avaliable video memory". La aproape orice joc imi da o eroare in care apare si VIDEO MEMORY sau VIDEO MEMORY DRIVERS. Dar pana sa imi schimb windows-ul imi mergea jocurile care acum nu imi merg. Multumesc pentru raspunsuri :*.

Răspuns Câştigător
| andyeyes99 a răspuns:

Ai instalat driverele de la placa video? Vezi ca pe laptop ai doua placi video una dedicata care este de la nVIDIA sau ati si una de integrata care este de obicei de la Intel.Cea din urma nu este pentru jocuri ea este pentru a economisi baterie este folosita pentru lucruri care nu cer prea multa putere grafica. In driverul de la placa dedicata cel putin la nVIDIA ai acolo o setare in care poti sa alegi pe ce placa sa iti ruleze aplicatiile, jocurile.La ati nu prea stiu pe unde e sau daca are asa ceva. Sper ca te-am ajutat.