| Crystysm a întrebat:

Nu imi merge minecraft 1.7.2,1.7.4,imi spune ca placa mea video veche detectaca ma va impiedica sa joc in viitor!

Mentionez ca imi merg aproape perfect celelalte versiuni si ca mi-am reinstalat windowsul si inainte de al reinstala imi mergea perferct 1.7.2 si 1.7.4 aveti idee de ce?

1 răspuns:
| THERolf a răspuns:

Tot acelasi Windows?
Daca da, ia-ti ultimele drivere aparute pentru placa ta video de pe site-ul oficial a mirmei de la care ai placa video. Daca nu sti ce placa video ai
WIN Xp: Click dreapta pe Desktop (ecran) Proprietes->Advandec settings si acolo vezi de cat ai placa video si ce placa video e, de exemplu daca scrie ATI x200, cauti pe net "download driver ati x200 for wini xp"
pentru WIN 7: Click dreapta pe Desktop->Screen rezolutin->Advanced settings si acolo din nou vezi de cat ai si cauti pe net de ex. "download driver ati x200 for win 7"
Sper ca te-am ajuat! big grin