| xFlorin a întrebat:

nu-mi merge nici un metin da eroare la toate : Metin2.CREATE_NO_APPROPRIATE_DEVICE care ma ajuta funda!

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Simplu Hardiskul unde este pus Folderul cu Metin2 nu este compatibil systemului trebuie sa il faci compatibil.
Sunt 2 etape?
-Click dreapta=Properties= Compatibility
Bifezi casuta (run this program in compatibility mode for) si alegi tipul de system de operare) de obicei este Windows Xp/Vista/Win7/Win8 (in functie de sistemul de operare) ori alegi pe system de operare ori pe Xp.

-Click dreapta pe Metin2=Comaptibility Troubleshooter= Troubleshoot program=Bifezi primele doua=Bifezi Systemul de operare pe care il ai (win7/Win8)=Next

Si dupa aceea dai Test The program (si se deschide Metinul).

PS:La prima daca faci aceea setare dai numai click pe Metin si atat, iar la doua trebuie mereu sa faci aceea setare sa intri sa-l faci compatibil ca sa te poti juca.

Mult Succes!
Si nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.

| xFlorin explică (pentru DragomirMihail2020):

Prima nu merge am incercat si inainte. si nici adoua nu merge dau click dreapta Comaptibility Troubleshooter si imi da eroare:An error occurred while troubleshooting
A problem is preventing the trobleshooter starting.Si-mi apare sa dau close.